sierpnia 16, 2022

Mid Year Book Tag #2022

1. Najlepsza książka tego półrocza
    Astrofizyka dla zabieganych, Smocza straż V, Gujcio, Willa, dziewczyna z lasu oraz Echa nad światem otrzymały ode mnie ocenę 9/10. Wciąż czekam na taką, która oczaruje mnie tak, żeby dać jej 10/10. A może powinnam

2. Najlepsza kontynuacja serii?

    O serii o Morrigan Crow jeszcze na blogu nie pisałam, ale jest to jedna z lepszych serii, które wpadły w moje ręce w ostatnich latach. W styczniu przeczytałam trzeci (i ostatni, póki co, dostępny tom w Polsce) i muszę powiedzieć, że autorka utrzymuje poziom pierwszej części, która była fantastyczna. Polecam wszystkim, którzy jeszcze nie czytali! 

3. Nowość, za którą chcesz się zabrać?


4. Wyczekiwana premiera na drugą połowę roku?
 
    

"It ends with us" Coleen Hoover było fenomenalne. Jak tylko zobaczyłam, że ma wyjść prequel tej historii to niesamowicie się ucieszyłam. W zasadzie to "I am ready to get hurt again", jestem w 100% pewna, że autorka ponownie mnie emocjonalnie sponiewiera.

"The ink black heart" jeszcze nie ma swojej okładki ani polskiego tytułu, ale nie mogę się doczekać premiery. Mam nadzieję, że w Polsce nastąpi ona niedługo po angielskiej, która zaplanowana jest na 30.08. Szósta część historii Cormorana i Robin to coś, czego wyczekują od momentu, kiedy przewróciłam ostatnią część Niespokojnej krwi. Uwielbiam!

5. Największe rozczarowanie tego półrocza

Niestety, chyba ten tytuł przypadł Nieposkromionej Glennon Doyle. Jak pisałam w recenzji - miało być inspirująco, a wyszło... Gorzej, niż źle.
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6. Największa niespodzianka tego półrocza?

    Kompletnie nie znam się na astrofizyce, ale ta książka jest napisana w tak przystępny sposób, że nawet ja jestem w stanie zrozumieć zagadnienia, które przedstawia autor. Po zapoznaniu się z Astrofizyką dla zabieganych musiałam (musiałam!) kupić resztę książek Neila deGrasse Tysona. Postaram się za nie zabrać w najbliższym czasie :)

7. Nowy ulubiony autor? 

    Bardzo duże szanse na ten tytuł ma Brandon Mull, ale łeb w łeb idzie z nim Amy Harmon. Co prawda muszę jeszcze zabrać się za inne jej książki, ale mam dobre przeczucia!

        

8. Najnowszy crush książkowy? 

    Tak jak w zeszłym roku - brak. Chyba już nie jestem w stanie mieć książkowych crushy :) 

9. Najnowszy ulubiony bohater?

    Też brak. 

10. Książka, która doprowadziła cię do łez

    Może niekoniecznie do łez (bo rzadko płaczę przy książkach), ale było blisko! 

Echa nad światem

 

Willa, dziewczyna z lasu


11. Książka, która dała ci radość?

    Jak pisałam w recenzji Gujcia:
"Pomimo motywu żałoby i odwyku książka ma swoje zabawne momenty. Nie raz i nie dwa śmiałam się podczas lektury, co raczej nie zdarza mi się zbyt często. Zarówno główny bohater jak i dzieci swoim zachowaniem i wypowiedziami wywoływali uśmiech na mojej twarzy. Pytania, które potrafią wymyślić tylko dzieci (np. jaki dzień był ostatnim dniem dzieciństwa Patricka) również i mnie skłaniały do refleksji nad własnym życiem. O ile dzieci w książkach mają tendencję do denerwowania mnie, tak Maisie i Grant byli wyjątkami od tej reguły. Bardzo sympatyczne dzieciaki, inteligentne i zabawne."


12. Najładniejsza okładka książki kupionej w tym półroczu?

O kurcze, trudno powiedzieć, ponieważ wydawnictwa prześcigają się w tworzeniu ładnych okładek! Ale jedną z piękniejszych jest okładka Milczącego zamku Kate Morton. Cudowna!13. Książka, którą chcesz skończyć czytać w następnym półroczu?

 
To będzie wyzwanie, ponieważ kupiłam wydanie jednotomowe, które jest znacznie większe od zwykłych książek i też znacznie grubsze. Ale po zobaczeniu filmu nie potrafiłam sobie odmówić i nie mogę się doczekać, aż zabiorę się za lekturę!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Let's read! , Blogger